Jak: Porównaj warunki kredytu

Jeśli masz wiele opcji pożyczania, zakupy na najlepszą i najtańszą pożyczkę mogą być skomplikowane i wiele czynników, które musisz wziąć pod uwagę. Przy różnych warunkach kredytowych, limitach czasowych i miesięcznych płatnościach znalezienie najlepszej oferty może zająć trochę pracy. Przed wybraniem idealnego kredytu należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii, które należy rozważyć i przeanalizować.

Okres kredytu w latach

Porównaj różne warunki kredytu, a jeśli to możliwe, wybierz najkrótszy czas pożyczki dostępny dla Ciebie. Chociaż krótszy okres pożyczki prawdopodobnie zwiększy Twoje miesięczne płatności, znajdziesz się, że płacisz niższą sumę odsetek. Najbardziej znanym dostawcą kredytów w Polsce jest Vivus, Vivus oszustwo czy nie?
Jeśli z jakiegoś powodu krótszy termin pożyczki pochodzi z wyższej stopy procentowej, możesz wziąć pod uwagę długoterminową pożyczkę, ale dokonując większych płatności, o ile nie ma kary przedpłaty.

Stopa procentowa / roczna stopa procentowa (APR)

Stopa procentowa i / lub roczna stopa procentowa (APR) to jeden z najważniejszych czynników do rozważenia przy ustalaniu, która z tych kredytów jest najlepsza. W przypadku niektórych typów pożyczek porównanie stóp procentowych jest właściwe, ale APR jest lepszym numerem do przeglądu. Współczynniki APR w opłatach, w tym punkty i opłaty początkowe, a oprocentowanie jest podstawowym odsetkiem.

W przypadku kredytów hipotecznych kredytodawcy muszą powiedzieć APR, a porównanie APRs jest lepszym sposobem na dokładne określenie, która pożyczka będzie kosztować więcej w dłuższej perspektywie. Jednak w przypadku pożyczek o zmiennym oprocentowaniu nie ma łatwego porównania stóp procentowych.

W większości przypadków porównanie sprowadza się do tego, czy zależy Ci na zmienności zainteresowania kredytem, ​​a także bieżącym miesięcznym wypłatom.

Płatności balonem

Niektóre pożyczki mają okres pożyczki, który jest krótszy niż okres amortyzacji. Pożyczki te zazwyczaj mają zapłatę za balon, która jest zasadniczo pozostała kwota należna na koniec okresu pożyczki. Jeżeli szukasz szybkiej pożyczki, zalecamy Lendon, Lendon oszustwo czy nie?

Jeśli analizujesz pożyczkę z zapłatą balonową w porównaniu z kwotą, która nie ma, pamiętaj, że będziesz musiał mieć takie pieniądze do zapłaty w odpowiednim terminie lub musisz refinansować.

Całkowita kwota należna

Łączna kwota obejmuje pierwotnie zapłaconą kwotę, powiększoną o odsetki i opłaty. Spróbuj wybrać pożyczkę z najmniejszą kwotą należną w całym okresie, jeśli możesz sobie pozwolić na miesięczne płatności.

Miesięczna płatność

Na koniec sprawdź miesięczne płatności, aby zobaczyć kwotę, jaką musisz zapłacić każdego miesiąca. Podczas gdy niektóre pożyczki o zmiennej stopie procentowej lub płatności balonowych mogą zapewnić niższe miesięczne wypłaty niż inne pożyczki, upewnij się, że nie dostajesz się nad twoją głową.

Jeśli rozciągasz się finansowo z odsetkami lub innymi rodzajami pożyczek o niskim miesięcznym oprocentowaniu, ponownie oceń dokładnie to, na co możesz sobie pozwolić. Ogólnie przyjmuj pożyczkę z najniższą stopą procentową / APR i pożyczką, o ile możesz sobie pozwolić na miesięczną płatność.
Brak komentarzy


You can leave the first : )Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *